Forum www.bytzbiorowy.fora.pl Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Magia kamieni

 
Odpowiedz do tematu    Forum www.bytzbiorowy.fora.pl Strona Główna » Archiwum Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Magia kamieni
Autor Wiadomość
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post Magia kamieni
JAK WYBIERAĆ KAMIENIE

Zdania w tej kwestii bywają podzielone, ale nie ma się co przerażać- nie jest to ani trudne ani tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Metoda intuicyjna

1) Wzrokowa
Należy dokładnie przyjrzeć się kamyczkowi i jeśli nam się podoba, chcemy go mieć, to znaczy że właśnie ten kamień jest dla nas odpowiedni.
2) Na dotyk
Tutaj należy się wyciszyć, nałożyć rękę nad kamyczek i zamknąć oczy (to pomoże nam się skupić). Powinniśmy poczuć energię objawiającą się jako uczucie ciepła i (lub) mrowienia w ręce. Im silniej odczuwamy kamień, tym jest on dla nas lepszy.

Metoda wyboru kamienia ze względu na jego właściwości

Możemy także pokierować się wyborem kamienia odpowiadającego naszemu zodiakowi. Tutaj odsyłam do tabeli "Kamienie zodiaku". Każdy znak ma duży wybór, gdyż przysługuje mu kilkanaście rodzajów kamieni. Warto zatem zastosować dodatkowo metodę intuicyjną, by wybór był jak najkorzystniejszy.
Każdy kamień ma swoje lecznicze i magiczne właściwości. Jeśli poznamy ich działanie możemy pomóc sobie i naszym bliskim. Zapraszam zatem do poczytania informacji na ten temat, które znaleźć można w "Mocy Kamieni" . Jeśli dajmy na to, ktoś cierpi na uciążliwe bóle migrenowe, powinien zaopatrzyć się w ametyst, który pomoże je zwalczyć i przy wyborze jednego z wielu, w tym wypadku ametystów, także polecam wspomóc się metodą intuicyjną.

Metoda wyboru kamieni za pomocą wahadełka

Osoby mające praktykę w dziedzinie radiestezji z pewnością nie potrzebują wskazówek na ten temat. Zajmę się zatem osobami, które nigdy nie miały w ręku wahadełka.
Najlepsze są wahadła kryształowe wykonane z naturalnego, nie szlifowanego kryształu kwarcu, np. z kryształu górskiego, kwarcu dymnego, ametystu.
Technika:
Trzymaj wahadełko swobodnie, ale pewnie między kciukiem a palcem wskazującym. Nadgarstek powinien być rozluźniony, a ręka i ciało w wygodnej pozycji. Należy umówić się z wahadełkiem, jaki ruch będzie oznaczał oddziaływanie pozytywne ( odpowiedź "tak" we wróżeniu), ja proponuję za taki uznać ruch kolisty, zgodny z ruchem wskazówek zegara.
Jeśli więc wahadełko nad kamieniem zacznie taki ruch, energia tego kamienia będzie współgrać z naszą. Im silniej będzie wirować wahadełko, tym energia kamienia jest silniejsza.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:13, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
OCZYSZCZANIE KAMIENI

W kamieniu znajduje się czysta i naturalna energia. Jednak najczęściej zanieczyszczona wszelkiego rodzaju nabytymi wibracjami, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Bowiem kamienie są zawsze "otwarte" na przyjmowanie rozmaitych wpływów od wszystkich i wszystkiego, co je otacza. Na przykład osoby chore mogą nieświadomie przenieść na kamień energię choroby. Dlatego bardzo ważne jest, aby usunąć wszelkie negatywne wibracje i nieskoordynowane energie. Po oczyszczeniu kamienia, będzie można czerpać z jego naturalnego źródła mocy i pilnować, aby nie zachwiać jego energetyki. Należy chronić go przed dotykiem innej osoby, by nie zakłóciła łączącej was (Ciebie i kamień) więzi energetycznej. A jeśli do tego dojdzie, na nowo oczyść kamień.
Istnieje kilka metod oczyszczania kamieni. Można dla pewności zastosować więcej niż jedną.

Zastosowanie wizualizacji i słów mocy.
Trzymając kamień w ręce wypowiedz z mocą słowa:
"Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Rozkazuję, żeby opuściły go wszelkie negatywne energie. Kamień sam się oczyszcza! I niech tak się stanie."

Podczas powtarzania tych słów na głos, wizualizuj, jak negatywne energie opadają z kamienia niczym chmura brudnego, gęstego kurzu i pozostają jedynie czyste, świetliste energie.
Spłukanie negatywnych energii.
Należy umieścić kamień pod zimnym lub letnim (nigdy nie gorącym) strumieniem wody. Wizualizuj jak wszystkie negatywne energie, niepożądane wibracje zostają spłukane, a pozostają tylko czyste i naturalne. Po takim zabiegu nie wolno wycierać kamienia żadnym ręcznikiem czy ściereczką, lecz pozostawić go tak, aby mógł naturalnie wyschnąć. Najlepiej w promieniach słońca - słońce ma ogromną moc energetyzującą i powinno się ją wykorzystywać przy każdej okazji, czyli "ładować baterie" swojego kamyczka. Tym bardziej, że pobiera on nie tylko energię słoneczna, ale również całego kosmosu, wszechświata.
Oczyszczanie za pomocą słonej wody.
Trzeba zanurzyć kamień w słonej wodzie na kilkanaście minut. Po wyjęciu wysuszyć tak jak to opisałam wyżej (punkt 2).
Oczyszczenie za pomocą żywiołu ziemi.
Zakop kamień w swoim ogrodzie. Ten sposób jest bardzo skuteczny, gdyż nasza planeta składa się w co najmniej jednej trzeciej z kwarcu, i potężne pole energii magnetycznej, znajdujące się w ziemi, wspaniale oczyści twój kamień. Trzeba tylko uważać na psy, bo one bardzo często uwielbiają wykopywać kryształy.

Oczyszczanie za pomocą szczotki kwarcu.
Należy umieścić kamień na dużym skupisku kwarców krystalicznych, czyli tzw. szczotce kwarcu. Wspaniale nadaje się do tego celu kryształ górski, bowiem silne energie obecne wewnątrz skupiska, szybciutko zneutralizują negatywne energie i dodatkowo wzmocnią kamień swoją mocą.
Oczyszczanie dymem kadzidła.
Tą metodę warto zastosować jako dodatkową. Kamień należy okadzić dymem z kadzidełka, po prostu zanurzyć go w nim. Do tego celu najlepiej użyć kadzideł o właściwościach oczyszczających, np. benzoes, mirrę (więcej na temat właściwości kadzideł w dziale: Kadzidełka).
Oczyszczanie solą.
Należy zasypać kamień solą w małym naczyniu i pozostawić go na 24 godziny. Trzeba zachować ostrożność, gdyż sól może uszkodzić bardziej miękkie kamienie.
Oczyszczanie za pomocą wizualizacji.
Wycisz się i weź głęboki wdech. Z całą mocą dmuchnij na kryształ wyobrażając sobie przy tym, że zdmuchujesz z niego ciemny pył, w którym znajduje się wszystko to, co negatywne. Czynność tę można powtórzyć kilka razy, aż do momentu, gdy nabierze się pewności, że kamień został już oczyszczony.
Jeżeli stosujemy kamień w leczeniu należy oczyszczać go jak najczęściej, najlepiej po każdym zabiegu leczniczym. Kamienie nie oczyszczone stają się coraz mniej efektywne. Można także odczuć zaburzenia ich równowagi jako wrażenie ciężaru i dyskomfortu. Gdy oczyścimy nasz kamień, powinno się pilnować, aby nikt inny go nie dotykał, bo może zaburzyć jego energię. Jeśli więc ktoś go dotknie, radzę ponowić oczyszczanie.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:14, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
Poświęcanie kamienia

Jak już wcześniej wspomniałam należy chronić swoje oczyszczone kamienie, przed niepożądanym wpływem. Wszystkie kwarce krystaliczne i kamienie szlachetne natychmiast odpowiadają na intencje używających je osób. Dlatego właśnie istnieje niebezpieczeństwo, że ich energia zostanie błędnie wykorzystana, nadużyta, niewłaściwie skierowana. To do nas należy ochrona naszych własnych kamieni. Kryształy zawsze przyciągają ręce i umysły ciekawskich i wiele spośród tych rąk przekazuje negatywne lub nieszczęśliwe wibracje, które twój kamień łatwo zanieczyszczą. Zatem, aby ochronić swoje kamyczki od tych ewentualnych szkodliwych energii i wibracji, zastosuj poniższe słowa mocy:

"Rozkazuję, aby ten kamień był używany tylko z najwyższym pożytkiem dla mnie i ludzi, z którymi będę pracował. Niech tak się stanie."


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:14, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
Sposoby wykorzystania energii kamieni.

Eliksiry z kamieni

Eliksiry, nalewki są to płynne preparaty zrobione z kamieni. Przygotowuje się je przez umieszczenie kamieni w czystej wodzie i pozostawienie na kilka godzin w słońcu. Woda, która w ten sposób została naładowana energiami kamieni, może zostać przefiltrowana i zakonserwowana alkoholem.
Eliksiry z klejnotów (kamieni szlachetnych, półszlachetnych, bursztynu czy skamieniałego drewna i innych) są niezwykle pomocne w leczeniu dolegliwości spowodowanych przez negatywne myśli i emocje. Stosuje się dawkę 10 kropli dwa razy dziennie przez miesiąc. Jeśli jest to konieczne, można podawać eliksir częściej, na przykład po 5 kropli cztery razy dziennie. Można go stosować bez rozcieńczania albo rozcieńczony źródlaną wodą i konserwowany odrobiną wódki. Najczęściej najkorzystniejsze jest zażywanie nie rozcieńczonego przez pierwszy miesiąc terapii, a później rozcieńczenie dawki, np. 4 krople na 10 ml. Mimo iż poprawa najczęściej jest zauważalna po upływie pierwszego miesiąca, leczenie trwa kilka miesięcy i być może trzeba będzie co miesiąc zmieniać eliksir. Wszystko zależy od danego przypadku. Na przykład po leczeniu negatywnego aspektu emocjonalnego problemu, wymagane jest leczenie wzmacniające pozytywny aspekt tej samej lub innej emocji.
Eliksiry mogą być stosowane łącznie z każdą inną formą leczenia, nie zakłócając jej przebiegu. Eliksiry poleca się do leczenia problemów psychicznych i emocjonalnych, zaś jeśli chodzi o dolegliwości fizyczne, mogą stanowić jedynie uzupełnienie konwencjonalnego leczenia, dodatkowe wzmocnienie kuracji.

Biżuteria

Aby kamień oddziaływał na daną osobę musi mieć z nią kontakt. A kontakt taki zapewnia np. biżuteria. Przypominam o oczyszczaniu biżuterii, szczególnie tej wiekowej, bowiem może mieć wiele zgromadzonej, niekoniecznie pozytywnej energii. Można także nosić kamienie w woreczku np. na szyi jako rodzaj amuletu, wszywać w ubranie czy nawet nosić po prostu przy sobie: w kieszeni, portfelu, torebce itd. Ważne jest jednak wtedy, aby swój kamyczek co jakiś czas wziąć do ręki, by nawiązać z nim kontakt bezpośredni. Trzymając kamień minimum 10 minut w dłoni, otrzymasz zwiększoną dawkę energii.

Kamienie w domu

Również kamienie ustawione w naszym otoczeniu: w domu, pracy, samochodzie etc. wpływają na nasz organizm i energię w danym pomieszczeniu. Wysyłają subtelną energię, która w zależności od rodzaju kamienia posiada różne właściwości. Opis właściwości magicznych i leczniczych kamieni znajduje się w Mocy Kamieni. Polecam także kontakt z przedmiotami z danych kamieni, to oczywiste, że napój wychylony z kielicha wykonanego np. z agatu otrzyma jego pozytywną energię, która następnie wniknie w Ciebie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Akasha dnia Śro 19:23, 12 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Śro 19:18, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
WRÓŻENIE ZA POMOCĄ KAMIENI

Kamienie istniały od wieków i istnieć będą, dlatego też uważa się je za symbol mądrości i wieczności. A to z kolei podsunęło pomysł zwrócenia się do nich z prośbą o uzyskanie odpowiedzi na trudne i ważne pytania. Pragnę przedstawić bardzo prosty sposób na otrzymanie odpowiedzi twierdzącej lub przeczącej na zadane pytanie. Mimo prostoty ta metoda może okazać się bardzo skuteczna. Zachęcam do prób.
Należy wybrać trzy kamienie: o jasnej barwie (np. opal, kryształ górski, kwarc różowy, biały agat - kaszalong), o barwie ciemnej (np. onyks, obsydian, lidyt, kocie oko) i o jakiejś zdecydowanej, dowolnej barwie (np. czerwony: karneol, jaspis; zielony: awenturyn, malachit; fioletowy: ametyst, fluoryt itp.). Istotne jest to, aby zdecydowanie się odróżniały barwą i miały jak najbardziej zbliżoną wielkość. Przy wyborze wróżebnych kamieni warto też posłużyć się którąś z metod wyboru kamieni opisanych wcześniej.
Zadaj w myślach pytanie, na które uzyskasz odpowiedź "tak" lub "nie". Potrząśnij kamieniami trzymanymi w dłoniach usilnie myśląc o pytaniu i rzuć kamienie na jakąś płaską powierzchnię (może to być stół, chociaż najlepiej wyrzucić je po prostu na ziemię). Kiedy kamienie się zatrzymają, możesz odczytać odpowiedź, którą udzieliły Ci kamienie na Twoje pytanie. Kamień o jasnej barwie oznacza "tak", o ciemnej barwie "nie", zaś kolorowy kamień będzie pełnił funkcję wskaźnika. Jeśli jasny kamień znajdzie się w pobliżu wskaźnika, odpowiedź brzmi "tak" , jeżeli zaś ciemny znajdzie się bliżej wskaźnika to "nie" jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Gdy oba kamienie znajdą się w tej samej odległości od wskaźnika, nie ma właściwej odpowiedzi na Twoje pytanie.
Wróżebne kamienie powinno się przechowywać w pudełeczku lub woreczku przeznaczonym tylko do tego celu. Gdy nabierzesz praktyki, udzielane przez kamienie odpowiedzi będziesz coraz lepiej i dokładniej interpretować. Pozycja kamieni, ich położenie względem wróżącego, zadawane pytania - to wszystko powinno być brane pod uwagę. W każdym razie im kamień będzie bliżej wskaźnika, tym silniejsza jest sugerowana odpowiedź.
Praktyka i doświadczenie pozwolą Ci coraz dokładniej odczytywać przesłanie wróżebnych kamieni.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:19, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
DOPASOWANIE KAMIENI DO ZNAKÓW ZODIAKU

Baran 21 III - 20 IV
awenturyn, diament, granat, jaspis czerwony krwisty, karneol, krwawnik, obsydian, opal, rubin, sokole oko, turmalin rubelit.

Byk 21 IV - 20 V
agat, cytryn, chryzokola, kocie oko, kwarc różowy, malachit, rodochrozyt, rodonit, sodalit, szafir, szmaragd, turkus.

Bliźnięta 21 V - 21 VI
agat, akwamaryn, cytryn, błękitny beryl, bursztyn, chalcedon, chryzopraz, jaspis, karneol, kryształ górski, topaz, tygrysie oko.

Rak 22 VI - 22 VII
awenturyn, biały chalcedon, heliotrop, jadeit, kamień księżycowy, karneol, koral, kryształ górski, masa perłowa, opal, nefryt,selenit, szmaragd.

Lew 23 VII - 23 VIII
bawole oko, bursztyn, chryzolit, cytryn, diament, jaspis, granat, krzemień, kryształ górski, oliwin, rubin, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), topaz, tygrysie oko.

Panna 24 VII - 23 IX
agat, amazonit, cytryn, bursztyn, jaspis, karneol, hematyt (krwawnik), lapis lazuli, nefryt, opal, sodalit, sokole oko.

Waga 24 IX - 23 X
akwamaryn, chryzokola, diament, jadeit, jaspis, koral, kunzyt, lazuryt, perła, rodochrozyt, rodonit, szafir, turmalin, tygrysie oko.

Skorpion 24 X - 22 XI
agat, akwamaryn, czerwony i krwawy jaspis, granat, hematyt (krwawnik), koral, malachit, obsydian, opal, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), rubin, topaz.

Strzelec 23 XI - 21 XII
amazonit, ametyst, awenturyn, chryzokola, chalcedon, krzemień, lapis lazuli, lidyt, obsydian, opal, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), rubin, topaz.

Koziorożec 22 XII - 20 I
diament, granat, hematyt (krwawnik), jaspis, kamień księżycowy, kryształ górski, kwarc dymny, malachit, onyks, perła, rubin, selenit.

Wodnik 21 I - 19 II
ametyst, bawole oko, cyrkon, chryzokola, granat, koral, krzemień, lidyt, obsydian, opal, perła, szafir, topaz, turkus.

Ryby 20 II - 20 III
akwamaryn, ametyst, chryzolit (oliwin, perydot), fluoryt, kamień księżycowy, heliotrop, kocie oko, koral, perła, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), turkus.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:20, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
DZIAŁANIE MAGICZNE I LECZNICZE KAMIENI

Nowości:
Agat
Awenturyn
Chryzokola

Agat

Jest to kamień półszlachetny będący odmianą Chalcedonu. Zbudowany jest ze skrytokrystalicznej krzemionki SiO2. Posiada na przemian ległe warstwy, wstęgi nazywane pierścieniami (paskami) Lieseganga. Agaty mają połysk szklisty, barwę różnorodną (przeważają szare, różowawe i brunatne, rzadko żywsze barwy: czerwone, zielone, czarne).
Twardość w skali Mohsa: 7

Nazwa Agat pochodzi od słowa "Achates" - nazywano tak niegdyś dolinę i płynącą nią rzekę Drillo na Sycylii (Włochy). Rzeka ta przecinała swoim korytem złoże pięknych kamieni. Miejscowa ludność zbierała te urocze kamienie i zabierała do swoich domów. Po pewnym czasie okazało się, że stali się weselsi, pozytywniej nastawieni do otoczenia, przestali się kłócić, żyli zgodnie i szczęśliwie. I tak oto nazwano tę dolinę, a także te cudowne kamienie dające szczęście, właśnie Achates czyli "dobry".

Działanie magiczne: Agat z powodu tego, że pochodzi z Doliny Szczęścia, nazywany został "dobry" i za taki kamień się go też uważa. Daje radość, przywraca spokój ducha. Przydatny w magii płodności, rozpoczynania. Jest to dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Przeciwdziała kłótniom domowym, strzeże ogniska domowego. Powinien być w każdej sypialni po to, aby małżonkowie nie odwracali się do siebie plecami, żeby się kochali i żyli w wielkiej zgodzie i miłości. Agat noszony przez dzieci chroni je przed złymi i złośliwymi duchami. Uważa się, że podnosi naturalną witalność i energię oraz zwiększa zaufanie do osoby, która go nosi. Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia.

Działanie lecznicze: Agat poprawia wzrok, słuch, przeciwdziała truciźnie. Skutecznie usuwa łzawienie oczu, kłopoty z oddychaniem. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu - udziela pięknego daru słowa. Dawne legendy głoszą, że kobiety, które nie mogą zajść w ciążę winny używać Agat. Należy uszyć z lnu pas na biodra i co trzy palce wszyć w niego szlifowany lub polerowany Agat. Noszenie takiego pasa z Agatami oddziałuje pozytywnie na płodność.
Agat zielony łagodzi niepokoje, lęki. To łagodny, kojący kamień.
Agat mszysty oczyszcza ciało emocjonalne, oddala gniew i frustrację.
Agat brązowawy pomaga na choroby kobiece.
Agat białawy leczy choroby oczu.
Agat niebieskawy jako że jest źródłem chłodnej i uspokajającej energii, skutecznie neutralizuje tzw. "czerwone energie" jak: gniew, infekcje, stany zapalne, gorączki itd.
Agat muszlowy - daje zdrowy stosunek do pieniędzy; stosowany w magii obfitości, działa na majątek i wzbogacenie.

Miejsca występowania: Brazylia, Urugwaj, Indie, Republika Malgaska, Rosja, USA, Namibia.
Polska: Dolny Śląsk w okolicach Tłumaczowa i Kamiennej Góry oraz region Świerzawa – Wleń. Głównie Góry Kaczawskie.

Akwamaryn (niebieski)
Uczulenia, bronchit, katar, łzawienie oczu. Zalecany w schorzeniach głowy i szyi. Amulet dla ochrony i powodzenia rybaków i żeglarzy, "kamień odwagi", łagodzi strach i fobie, uspokaja.

Amazonit (zielony)
Uruchamia intuicję, działa korzystnie na hormony i system limfatyczny.

Ametyst (fioletowy)
Migrena, bezsenność, choroby wątroby, rany, opuchnięcia. "Kamień najwyższej mocy magicznej", Umiejętność podejmowania dobrych decyzji w danym momencie, uruchamia uczucia, refleks, zabezpiecza przed upijaniem się i nadmiernym gadulstwem. Kamień mądrości.

Awenturyn

Zielona odmiana kwarcu, kamień półszlachetny SiO2 (tlenek krzemu)
Barwa: zielona lub czerwona
Połysk: szklisty, na przełamie tłusty
Twardość w skali Mohsa: 7
Nigdy nie występuje w formie dobrze wykształconych kryształów. Zawsze przybiera postać ziarnistych mas z bezbarwnego kwarcu, z nieregularnie rozmieszczonymi łuseczkami miki chromowej (fuchsytu). Refleksy światła odbijającego się od miki nadają mu typowy zielony odcień. Czasami awenturyn zawiera wtrącenia brązowej, srebrzystej lub białej miki oraz czerwonego hematytu lub niebieskiego dumortierytu.

Działanie magiczne: Ten zielony kamień łączy z naturą, stosuje się go w magii mocy. Awenturyn jest wzmacniaczem i przekaźnikiem energii przyrody lasów, łąk i pól. Pomaga czerpać energię, otwiera nas na naturę.
Uspokaja i ułatwia relaksowanie się przed snem. Zmniejsza napięcie i łagodzi szok. Osobę, która go nosi, obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha.
Jest amuletem przyciągającym dostatek, przywabia fortunę. Jednak trzeba pamiętać, że fortuna to nie tylko finanse ale ogólnie dobrobyt.

Działanie lecznicze: Awenturyn leczy choroby oczu, koi wzrok, przeciwdziała wypadaniu włosów, leczy egzemy, uczulenia i podrażnienia skórne. Wzmacnia ciało i system nerwowy, poprawia witalność. Pomaga przy schorzeniach serca. Zaleca się pozostawić awenturyn w wodzie na noc i przemywać nią oczy następnego dnia. Polecane są rewitalizujące okłady z kawałków awenturynu kładzionych na powieki. Woda awenturynowa może być także pomocna w przypadku podrażnień skóry. Awenturyn zwiększa witalność i reguluje ciśnienie krwi.
Wycisza osoby o awanturniczym usposobieniu, nadpobudliwe, roztrzepane i nerwowe. Wspomaga leczenie ADHD.

Miejsca występowania: Indie, Egipt, Rosja - na Uralu (w łupkach mikowych), na Syberii, w Górach Ałtaj, Brazylia, Chile, Hiszpania, Austria.

Azuryt (niebieski)
Pobudza pamięć, uwalnia oporne, długotrwałe blokady w komunikacji. Uruchamia pełny potencjał.

Bawole oko (brązowy)
Drogi oddechowe.

Bursztyn
Astma, histeria, drganie gałek ocznych, niepokój. Leczy wszelkie niedomagania gardła, zapalenia migdałów, tarczyce i uderzania krwi do głowy. Zalecany wszystkim, którym grozi udar mózgu.

Chalcedon (wielobarwny)
Depresje, wypadanie włosów, kruche paznokcie. Problemy gardła i krtani oraz chrypka, struny głosowe i tarczyca.

Chryzokola

(Cu, Al)2H2Si5(OH)4- uwodniony krzemian miedzi
Barwa: niebieski, zielony, niebieskozielony w różnych odcieniach. Mieszanina chryzokoli z kwarcem oraz tlenkami Cu, Fe, Mn wykazuje barwę brązową i czarną.
Połysk: szklisty, woskowy, matowy.
Twardość w skali Mohsa: 2-4 (Czysta chryzokola ze względu na małą twardość i dużą kruchość znajduje niewielkie zastosowanie w jubilerstwie. Wraz z krzemionką tworzy często postać żelu o twardości ok. 6 i w tej postaci jest wykorzystywana w jubilerstwie.)
Tworzy wyłącznie skupienia skrytokrystaliczne: nerkowe, groniaste, kuliste, także naskorupienia. Jest minerałem kruchym półprzeświecającym. Często zawiera domieszki glinu, żelaza, manganu. Często tworzy mieszaniny z turkusem i malachitem.

Nazwa pochodzi od greckich słów "chryzos" i "kolla" oznaczających "złoto" oraz "klej", gdyż w starożytności był używany jako spoiwo przy łączeniu złota.

Działanie magiczne: Wnosi równowagę, harmonizuje energie, łagodzi emocjonalne przeciążenia (koi lęki i poczucie winy), oczyszcza z negatywnych aspektów, przynosi wewnętrzny spokój i zadowolenie. Wspaniały kamień medytacyjny.
Chryzokola polecana jest przy porodzie: odpręża i obdarza rodzącą zaufaniem do przebiegu naturalnych procesów.

Działanie lecznicze: Zmniejsza napięcia nerwowe, pomaga przy chorobach wrzodowych, polepsza pigmentację skóry i włosów. Działa chłodząco przy oparzeniach i gorączkach. Rozluźnia podbrzusze, likwiduje kolki. Przeciwdziała osłabieniu kości i chorobom tarczycy.

Miejsca występowania: Ural, Stany Zjednoczone, Meksyk, Chile, Kongo, Demokratyczna Republika Konga, Izrael.
W Polsce nieliczne wystąpienia w Kletnie, Jabłowie, Miedziance.
Chryzopraz
Niepokoje, nerwowość, zmęczenie.

Cyrkon
Uwaga! - nie mylić z cyrkonią - jest sztuczna i nie posiada mocy. Światło cyrkonu rozwesela, wnosi harmonię i zadowolenie. Wzmacnia pamięć, przeciwdziała alergią i chorobą płuc.

Cytryn (żółty)
Depresja, nerwowość, zmęczenie. Ożywia przemianę materii, wspaniały przy dolegliwościach trawiennych. Zalecany do harmonizowania wydzialania insuliny przez trzustkę i przy cukrzycy. Skórcze żołądka, lęki i depresje.

Diament
Wytwarza czyste wibracje, które korzystnie wpływają na pęcherz i nerki, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni. Wydłuża życie, chroni przed obłędem. Działa przeciw schorzeniom kości i gruczołów oraz do stymulowania grasicy. Dawniej stosowano przy zaburzeniach równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Dzięki swojej mocy tworzy osłonę przed osobami, które wysyłają do nas negatywne fale - diament natychmiast zwraca je i przesyła podwojone do wysyłającego. Posiada doskonale światło, ukryte boskie światło, wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby je prześwietlić i oczyścić.

Dioptaz (szmaragdowo-zielony)
Wzmacnia serce, wyczula intuicję i natchnienie do nowych idei. Ożywia pobudza do walki z chorobą. Nazwa pochodzi z greckiego co oznacza "widzieć przez" i pomaga w jasnowidzeniu. Noszony pomaga określić - odkryć tajemnice miejsca i skarby.

Fluoryt (zielony, fioletowy)
Leczy niesprawność mózgu, przepracowanie. Odświeża system nerwowy. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza" ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia.

Granat
Almandyn (czerwony)
Choroby serca, skóry, stany zapalne, przyspieszenie pulsu. Granat posiada wiele różnokolorowych odmian ale tu omawiamy almandyn. Ciemna czerwień almandynu aktywizuje organy rozrodcze, reguluje krążenie krwi i pomaga przy anemii. Czerwony ogień granatu daje siłę napędową, siłę woli, wiarę w sukces i siebie. Pobudza energię seksualną. Rycerze zabierali go w bój, wierząc, że zapewni im nietykalność. Ożywia komórki krwi poprawiając krążenie a co za tym idzie popęd płciowy likwidując impotencję.

Heliotrop (zielony w czerwone prążki)
Hemoroidy, kamienie nerkowe, choroby jelit, żylaki, zadyszka, krwotoki z nosa. Kamień błędnie mylony z krwawnikiem.

Hematyt (czarny, metaliczny)
Skurcze łydek, kłopoty z nerkami, nadciśnienie oczne, bezsenność, regulator ciśnienia, regulator snu, przeciwdziała reumatyzmowi, obniża zbyt wysoką ciepłotę ciała. Przeciwdziała wrzodom.

Jadeit
Nadkwasota, stres, bóle kolan, wrzód żołądka, epilepsja. Leczy kamicę nerkową. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.

Jaspis (różnokolorowy)
Kamień cudowny, strzeże od bólu głowy i letargu. Leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi. Noszony był przez żołnierzy jako talizman przed śmiertelnym upływom krwi. Czerwony przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką ).

Kamień Księżycowy
Puchlina, nudności, bóle żołądka, obstrukcje, bezpłodność, bolesne miesiączki. Pobudza do życia uczuciowego, jest symbolem płodności i kobiecości a mężczyznom pomaga w otwarciu na kobiecość.

Karneol (czerwony)
Gorączka, choroby jelit, zapalenie uszu, zapalenie nerwu kulszowego, zatrucie krwi.

Koral
Pobudza, ogrzewa i ożywia. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wzmacnia siły i wzrost. Pobudza strumień miłości.

Kocie oko (niebieskawe)
Drogi oddechowe. Pobudza pamięć. Uwalnia blokady czakr.

Kryształ Górski (przezroczysty jasny)
Krwotoki, reumatyzm, bolesne miesiączki, napięcia nerwowe, angina. Używa się przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy. Działa jako odpromiennik.

Krzemień (szary, pasy)
Przywraca spokój ducha, stłumia niepokój w obliczu kłopotów. Wzmacnia układ odpornościowy.

Kunzyt
Jest odmianą Spodumenu, fioletowo-czerwony, liliowy to kunzyt a jasny zielonkawy to hiddenit. Jest to kamień pomagający odzyskać przytomność, wyjść ze śpiączki. Masujemy chorego z góry na dół.

Kwarc Dymny
Choroby palaczy, nerwowość, głuchota, wpływa na płodność, daje siłę słabym i chwiejnym ludziom.

Kwarc Różowy
Niepokoje, biegunki, kłopoty z jelitami, problemy wieku dojrzewania.

Kwarc z rutylem (włosy Wenus)
Leczy zaziębienia i tarczycę. Pomaga artystom w wejściu w stan natchnienia poprzez oświetlenie ich duszy zastygłymi igiełkami rutylu uważanymi niegdyś za promyki słońca.

Lapis Lazuli (błękitny)
Tromboza, stres, niespokojny sen, złe krążenie, koszmary senne, obrzęki, epilepsja.

Lidyt (czarny, białe wstęgi)
Jest kotwicą energii, zatrzymuje ją. Rozpuszcza negatywne stany do stanu normalnego funkcjonowania. Gdy ma więcej białych żyłek rodzi się w nas harmonia i spokój. Pomaga w zapamiętywaniu snów. Dodatkowo wzmacnia inne kamienie, które są obok niego.

Magnetyt (brunatny)
Rwa kulszowa, choroby nerwowe, bóle głowy, młodzieńcza bezpłodność. Złamania kości.

Magnezyt (biały)
Otyłość, puchlina wodna.

Malachit (zielony)
Reumatyzm, astma, skleroza złożona, choroba Parkinsona, choroby serca, hemoroidy.

Morion (czarny )
Pomaga wyjść z różnego typu nałogów, oddala negatywne energie powodując pozytywne zachowanie.

Nefryt
Choroby nerek.

Obsydian (czarny brąz)
Wzmacnia męskość, daje siłę mięśnia, wnosi właściwości duszy w ciało. Wzmacnia męską energię przepływu krwi. Wzmacnia jelita i żołądek.

Onyks (czarny)
Wypadanie włosów, łzawienie, astma, kompleks niższości.

Opal (biały)
Odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy, wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, jest tak jakby wzmacniaczem naszych pozytywnych wibracji.

Perła
Wzmacnia zęby i kości. Obniża poziom cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną.

Perydot (Chryzolit,Oliwin) zielone
Wypadanie włosów, depresje, choroby serca i płuc, brodawki, nowotwory.

Piryt (złoty błyszczący)
Wrzody, stany zapalne, zwężenia naczyń krwionośnych, gorączka, biegunki.

Rodochrozyt
Senność, niepokój, choroba Parkinsona, nerwowość, skleroza złożona.

Rodonit (różowy w czarne prążki)
Niepokój, stres, bóle głowy, skurcze.

Rubin (czerwony)
Gorączka, gruźlica, krwawienia, apatia. Wzmacnia serce.

Selenit
Uwaga! - nie mylić z kamieniem księżycowym. Usuwa emocjonalne wzburzenia lub dezorientację. Doskonały materiał na różdżkę. Rozwija zdolności telepatyczne. Wnosi światło w nasze myśli.

Sodalit (niebieskawy)
Dobra przemiana materii. Kojący wpływ na system nerwowy.

Sugilit
Wzmacnia wątrobę i stymuluje gruczoły hormonalne, czyści pęcherz, korzystnie działa na system immunologiczny oraz limfatyczny. Pomaga współżyć z ludźmi, likwiduje wrażenie odstawania.

Sokole oko (zielonkawy)
Choroby płucne.

Szafir (niebieski)
Choroby oczu, nerwowość, krwawienia. Obniżenie gorączki.

Szmaragd (zielony)
Zanik pamięci, anemia, bezsenność, choroby tropikalne. Przypisuje się właściwości bakteriobójcze.

Topaz (miodowy, jasny)
Wysokie ciśnienie, wyczerpanie, tromboza, nerwowość, wysypki, bóle serca, żylaki, odra i świnka.

Turkus (niebieski)
Malkontenctwo, grypa, choroby wątroby i śledziony. Wpływa na błędnik i pomaga w zachowaniu równowagi.

Turmalin (kolorowy)
Depresja, jąkanie, nie zrównoważenie, nerwowość. Stwardnienie rozsiane. Choroba lokomocyjna i zawroty głowy.

Tygrysie oko (żółty)
Astma, depresja, skurcze jelit. Ogrzewa ciało i pomaga szybciej pokonać przeziębienia. Wzmacnia ostrość wzroku. Uwalnia blokady emocjonalne.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:21, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Akasha
Gen. Admin
Gen. AdminDołączył: 23 Sty 2010
Posty: 1271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: 11111
Płeć: Kobieta

Post
Czy mogę nosić kilka kamieni razem?

Tak, jak najbardziej można łączyć noszenie różnych kamieni ze sobą. Oczywiście zakładając, że kamienie są oczyszczone (to podstawa). Kamienie się "nie pogryzą". Zdarzają się kamienie, które mogą się wzajemnie neutralizować ale na ogół pracując z kamieniami wyczujesz, że coś Ci nie pasuje i jeden z kamieni powędruje do szkatułki. Zawsze słuchaj swojej intuicji, nigdy nie ubieraj/nie pracuj z żadnym kamieniem na siłę, bo przeczytałeś/aś o nim dużo dobrych rzeczy. Czasami jego energia w danej chwili jest Ci po prostu nie potrzebna, co nie znaczy, że tak będzie zawsze, bowiem kamień sam Cię może zawołać za jakiś czas. Po prostu poczujesz, że chcesz go nosić, dotykać, pracować z nim.

Czy mogę nosić kamień, który nie jest dobrany do mojego znaku zodiaku?

Oczywiście, że tak. Dobór kamieni do znaków zodiaku jest bardzo ogólny i stanowi raczej zbiór kamieni, które osobom urodzonym w danym okresie mają przynosić szczęście, pomyślność i pomagać pokonywać przeszkody na ich drodze. Warto tu przestrzec przed listami kamieni zodiakalnych, które najłagodniej mówiąc są wyssane z palca a co częstsze dostosowane do towaru, jaki oferuje sklep. Korzystaj z dobrych źródeł a przede wszystkim zgłębiaj znaczenie indywidualne kamieni i słuchaj swojej intuicji.

Jaki kamień silniej działa? Oszlifowany czy w stanie surowym?

Chociaż odpowiedź sama nasuwa się na usta, trzeba najpierw zapytać: w jaki sposób chcesz pracować z kamieniem, w jakim celu go nosisz?
Jeśli kamień ma być amuletem, który na co dzień Ci towarzyszy to wiadomym jest, że będziesz go nosić często także na gołą skórę (przeczytaj o noszeniu kamieni). Wówczas siłą rzeczy wygodniejszy jest kamień szlifowany. Ostry kawałek w stanie surowym mógłby być nie tylko niewygodny ale i nawet czasem zranić. To samo dotyczy kamieni do masażu. Mimo że im mniej ingerencji w kamień tym lepiej w tym przypadku więcej energii przyjmiesz nosząc dłużej amulet ze szlifowanego kamyczka niż raz na jakiś czas surowy kawałek.
Jeśli stosujesz kamień do eliksirów i praktyki magicznej możesz z powodzeniem zastosować surowy kamień. Także w przypadku wpływania na pomieszczenie (oczyszczanie, przekazywanie energii) lepiej stosować kamienie nieszlifowane, chyba że wykona się z nich przedmiot, który dodatkowo będzie promieniował kształtem (np. miniaturka piramidy Cheopsa, symbol słonika na szczęście).

Czy wielkość kamienia ma wpływ na jego działanie?

To zależy do czego użyjesz kamienia. W przypadku kontaktu bezpośredniego (biżuteria, noszone przy sobie kawałki w sakiewce) wielkość kamienia nie ma żadnego znaczącego wpływu na jego działanie. Jednak jeśli kamień ma promieniować na pomieszczenie, jego zasięg będzie zależał od jego wielkości.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:22, 12 Maj 2010 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum www.bytzbiorowy.fora.pl Strona Główna » Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin